Balboa i Scherer dołączają do Inter Europol Competition w sezonie WEC 2023

Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert Costa Balboa dołączą do Jakuba Śmiechowskiego w tegorocznych siedmiorundowych Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA.

Dla polskiego zespołu będzie to trzeci kolejny rok rywalizacji w LMP2 na najwyższym poziomie. Kuba startuje w tej klasie od 2021 roku, a Fabio jeździł w zeszłym roku w European Le Mans Series. Albert jest nowym kierowcą zarówno w zespole, jak i w serii, ale ma na swoim koncie liczne sukcesy i niewątpliwie będzie wielkim atutem teamu. 

Fabio startował w barwach zespołu w ELMS w 2022 roku. Ma duże doświadczenie w rywalizacji na najwyższym poziomie. Wnosi także bardzo dużo w kwestii prowadzenia zespołu, zarówno na torze, jak i poza nim, dzięki swoim doskonałym umiejętnościom technicznym i rzemiosłu wyścigowemu.

Albert ma na koncie imponujące występy w rozmaitych seriach wyścigowych od 2009 roku. Zdobywał tytuły w Formule Renault, Mégane Trophy Eurocup oraz International GT Open. Ostatnio hiszpański kierowca z kategorią platynową rywalizował w zespole Emil Frey Racing w ADAC GT Masters i GT World Challenge Endurance Cup, wygrywając w Zandvoort w zeszłym roku. Trzej kierowcy stworzą bardzo silny skład.

Od momentu dołączenia do Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA, Inter Europol Competition ukończył wszystkie z wyjątkiem dwóch spośród 12 rund, a równo połowę wyścigów ukończył w czołowej piątce. W 2023 roku zespół kontynuuje inwestycje w kluczowy personel i technologie, konsekwentnie czyniąc postępy.

Z nowym platynowo-złoto-srebrnym składem kierowców Inter Europol Competition rozpocznie sezon 2023 w marcu w Sebring. Na czerwiec planowany jest piąty start w wyjątkowej edycji 24h Le Mans, która odbędzie się w setną rocznicę pierwszego wyścigu, w tradycyjnym terminie w połowie czerwca. Sezon zakończy się podobnie jak w ubiegłych latach w listopadzie w Bahrajnie.

Sascha Fassbender, menedżer zespołu: „To trzeci sezon w WEC dla naszego zespołu, a także dla Kuby. Wykonaliśmy dużo pracy w ciągu zimy, aby przygotować się do nadchodzącego sezonu. Mamy dwóch nowych kierowców – Fabio i Alberta. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że ta para dołączyła do nas. Cieszymy się, że Albert otworzy wraz z nami nowy rozdział swojej kariery w kategorii prototypów. Wspaniale jest również kontynuować współpracę z Fabio, który jeździł dla nas w ELMS w zeszłym roku. Chcemy zaliczyć udany trzeci sezon WEC, nasz ostatni w LMP2. Chcemy być na podium i wygrać kilka wyścigów!”

Fabio Scherer: „Jestem bardzo podekscytowany programem WEC. Wspaniale jest awansować do tej serii po sezonie z zespołem w European Le Mans Series. W zeszłym roku zrobiliśmy jako zespół wielkie postępy, co pokazał choćby spektakularny awans z końca stawki do czołówki podczas wyścigu na torze Spa Francorchamps. Udowodniliśmy, że mamy dobre tempo, nabraliśmy rozpędu, a wszyscy w zespole starali się dać z siebie wszystko. Wspaniale jest pozostać w zespole. Nadal uważam, że mamy duży potencjał do wykorzystania. To ekscytujące i myślę, że czeka nas konkurencyjny rok w walce o podium. Chcemy wykorzystać rozpęd z 2022 roku. To jest cel”.

Albert Costa: „Ściganie się w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA z zespołem Inter Europol Competition to dla mnie to fantastyczne posunięcie, a samochód LMP2 to spełnienie marzeń! Jazda w kategorii prototypów była zawsze moją ambicją, dlatego nie mogę się już doczekać, aby zacząć, nauczyć się jak najwięcej i cieszyć się tym rozdziałem w moim życiu. Dziękuję zespołowi za tę szansę. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby odwdzięczyć się za zaufanie, jakim mnie obdarzono!”

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze