Vandoorne kierowcą rezerwowym Peugeota w WEC

Aktualny mistrz świata Formuły E Stoffel Vandoorne będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego fabrycznego zespołu Peugeot podczas całego sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Belg po odejściu z Mercedesa z Formuły E przeszedł do DS Penske, która jest operowana przez tą samą spółkę co Peugeot – Stellanis. Vandoorne zajmie miejsce Brytyjczyka Jamesa Rossitera, który odłożył wyścigowy kask na półkę, aby zostać szefem zespołu Masterati w Formule E.

Będzie to dość pracowity rok dla Vandoorne’a. Oprócz startów w Formule E oraz nowej roli w Peugeocie, otrzymał on także miejsce w Formule 1, zostając wcześniej kierowcą rezerwowym Astona Martina, obok Felipe Drugovicha.

„Czuję, że posiadany program jest naprawdę idealnym harmonogramem między wyścigami długodystansowymi, Formułą E oraz Formułą 1” – powiedział Vandoorne. „Wspaniale jest być częścią rozwoju Peugeot 9X8 Hypercar. Wyjątkowa koncepcja 9X8 sprawiła, że wszyscy znów mówią o Peugeocie. Możemy razem zbudować bardzo silną przyszłość”.

Ten sezon będzie pierwszym pełnym Peugeota w WEC. Marka powróciła do mistrzostw świata w ubiegłym roku na torze Monza. Pierwotne plany zakładały debiut w 24h Le Mans, lecz ostatecznie zdecydowano się poświęcić więcej czasu na przygotowania i start w zdecydowanie krótszym wyścigu. Tegoroczny 24-godzinny maraton będzie pierwszym dla Peugeota od 2011 roku, kiedy Peugeot 908 zajął drugie miejsce, ulegając jedynie Audi R18.

Skład Peugeota na ten sezon nie zmienił się względem poprzedniego roku. W prototypie #93 jeździć będą Paul di Resta, Mikkel Jensen oraz Jean-Eric Vergne, zaś w siostrzanym #94 pojadą Loic Duval, Gustavo Menezes oraz Nico Müller.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze