Kubica przejedzie kolejny sezon WEC z Team WRT

Robert Kubica pozostanie w klasie LMP2 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC na kolejny sezon. Polak powróci do swojego dawnego zespołu Team WRT.

Wraz z Kubicą, do belgijskiej ekipy powróci Louis Delétraz. Obaj, wspólnie z Yifei Ye, wywalczyli tytuł mistrzowski w Europejskiej Serii Le Mans w sezonie 2021, po czym przeszli do zespołu Prema w mistrzostwach świata. Zajęli piąte miejsce w klasyfikacji LMP2, a dodatkowo Delétraz obronił swój tytuł w ELMS.

W sezonie 2023 znów będą stanowić wspólną załogę, ścigając się prototypem #31 ORLEN Team WRT. Ich nowym zespołowym kolegą będzie Rui Andrae.

„Bardzo się cieszę, że powrócę do rodziny WRT i będę znów reprezentować ORLEN Team WRT, ale tym razem w WEC” – powiedział Kubica. „Ścigaliśmy się razem i zdobyliśmy mistrzostwo ELMS w samochodzie #41. To będzie mój trzeci sezon z Louisem, ale pierwszy z Ruim – znam go jednak dobrze z padoku, a Louis wspomina go bardzo dobrze ze wspólnych startów w IMSA. To będzie duże wyzwanie ścigać się w WEC i oczywiście w Le Mans. Miło byłoby przejechać tym razem to jedno okrążenie więcej, którego zabrakło nam w 2021 roku, gdy straciliśmy zwycięstwo na ostatnim kółku. Będziemy pracować ciężko i w skupieniu, aby uzyskać najlepsze możliwe wyniki!”

Źródło: w-racingteam.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze