Daniił Kwiat wystartuje w WEC wraz z Premą

Były kierowca Formuły 1 Daniił Kwiat weźmie udział w nadchodzącym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC, reprezentują barwy włoskiego zespołu Prema w klasie LMP2. Będzie dzielić prototyp Oreca #63 wraz z Mirko Bortolottim oraz Doriane Pin.

Kwiat startował w Formule 1 w latach 2014-20 i wziął udział w 110 wyścigach, rywalizując dla Toro Rosso/AlphaTauri oraz Red Bulla. Łącznie na podium stawał trzy razy. Po zakończeniu roli kierowcy etatowego, objął on funkcje zawodnika testowego i rozwojowego w Ferrari, a ostatnio w Alpine. Z kolei w ubiegłym roku otrzymał możliwość występu w NASCAR, zaś teraz przystąpi do wyścigów długodystansowych.

„Dołączenie do Premy i starty w Długodystansowych Mistrzostwach Świata to bardzo ekscytująca część dla mojej kariery” – powiedział Kwiat. „Zespół jest znany ze swoich poprzednich sukcesów, a teraz chce podbić także świat wyścigów długodystansowych. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę być częścią tej ekipy, a jednocześnie bardzo zmotywowany, aby dać z siebie absolutnie wszystko, żeby spróbować wywalczyć jak najlepsze pozycje”.

Prema wystawi łącznie dwie załogi w klasie LMP2. Do prototypu #9 zasiądą wcześniej potwierdzony Juan Manuel Correa, a także Filip Urgan oraz Bent Viscaal. Correa będzie startować również w Formule 2, więc przy weekendach, w których wyścigi obu serii będą się na siebie nakładać, w Premie zastąpi go Andrea Caldarelli.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Prema Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze