Porsche wybrało skład na mistrzostwa świata

Fabryczny zespół Porsche Penske Motorsport wystawi dwa hipersamochody Porsche 963 w sezonie 2023 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Podczas corocznej nocy mistrzów Porsche, niemiecka marka przedstawiła składy obu załóg.

W prototypie numer 5 zasiądą Dane Cameron, Michael Christensen i Frédéric Makowiecki, natomiast w siostrzanym aucie numer 6 rywalizować będą Kévin Estre, André Lotterer i Laurens Vanthoor.

Za starty w WEC odpowiedzialny będzie europejski oddział zespołu, operujący z należącego do Penske ośrodka w Mannheim, zlokalizowanego zaledwie 100 kilometrów od fabryki Porsche w Weissach. Jako jedyny producent w sezonie 2023, Porsche będzie reprezentowane również przez zespoły klienckie – Jota Sport i Proton Competition.

„Od razu byliśmy pod wrażeniem nowych regulacji, które zostały wprowadzone w WEC oraz amerykańskiej serii IMSA” – powiedział dyrektor fabrycznego programu LMDh Urs Kuratle. „Byliśmy jednym z pierwszych producentów, który ogłosił swoje przystąpienie w grudniu 2020 roku. Utworzenie operującego globalnie zespołu Porsche Penske Motorsport było kolejnym istotnym kamieniem milowym. Porsche i Penske święciły razem w historii wiele sukcesów i chcemy to kontynuować”.

Podczas 11 miesięcy testów, nowy prototyp Porsche 963 pokonał 29713,8 kilometrów. Dwa egzemplarze będą rywalizować w barwach fabrycznego zespołu również w serii IMSA – te auta będą przygotowywane w Mooresville w Karolinie Północnej, a dodatkowy pojazd wystawiać będzie prywatna ekipa JDC Miller Motorsports, choć nie otrzyma zamówionego hipersamochodu w porę przed pierwszym wyścigiem w Daytonie.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Porsche

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze