Peugeot skupia się na wyścigu po braku tempa w kwalifikacjach

Po niedzielnym dniu testowym i wypełnieniu licznych obowiązków medialnych na początku tygodnia, w środę Team Peugeot TotalEnergies powrócił na tor na dwie wolne sesje treningowe i jedną sesję kwalifikacyjną, po których osiem najszybszych prototypów hipersamochodów (spośród 23 zgłoszonych) przejdzie do sesji hyperpole zaplanowanej na czwartkowy wieczór.

Jean-Eric Vergne (nr 93) i Stoffel Vandoorne (nr 94) zasiedli za kierownicą bolidu Peugeot 9X8 podczas dzisiejszej sesji kwalifikacyjnej. Na średnich oponach JEV uzyskał czas 3:26,545, a Stoffel 3:26,195 na początku sesji. Nie byli w stanie poprawić swoich wyników na miękkich oponach.

Obaj kierowcy Team Peugeot TotalEnergies założyli następnie świeży komplet opon, aby spróbować poprawić swoje czasy w końcowych etapach sesji. Niestety, na dwie minuty przed końcem pokazano czerwoną flagę, co przekreśliło ich nadzieje na podjęcie ostatecznej próby. Hipersamochody Peugeot 9X8 ukończyły kwalifikacje na 16. i 21. miejscu.

Jean-Marc Finot, starszy wiceprezes Stellantis Motorsport: „Rywalizacja w stawce hipersamochodów jest bardzo wyrównana: 1. i 12. najszybszy samochód dzieli tylko jedna sekunda! Oczywiście wolelibyśmy być w pierwszej ósemce i móc wziąć udział w czwartkowym hyperpole, ale było to trudne do osiągnięcia, zwłaszcza że nasze ostatnie przejazdy zostały zakłócone przez ruch, a potem przez czerwoną flagę. Niemniej jednak udało nam się dziś poczynić pewne postępy. Teraz skupimy się na wyścigu. Wierzymy, że niezawodność i umiejętność radzenia sobie z niespodziewanymi wydarzeniami będą decydującymi czynnikami, bardziej niż sama prędkość”.

Jean-Éric Vergne (Peugeot 9X8 z numerem 93): „Wynik rozczarowuje, ale po prostu nie byliśmy wystarczająco szybcy w dzisiejszej sesji. Mimo to samochód dobrze się prowadził i miałem wrażenie, że przejechałem dobre okrążenie. Ale to bardzo długi wyścig i zapowiadany jest deszcz, więc pozycja na starcie będzie miała niewielki wpływ na niedzielny wynik”.

Stoffel Vandoorne (Peugeot 9X8 z numerem 94): „Było bardzo ciężko. Zabrakło nam tempa, by mieć szansę na zakwalifikowanie się do hyperpole. Nasze najszybsze czasy uzyskaliśmy na początku sesji i później nie mieliśmy okazji ich poprawić. Pod koniec sesji nie byliśmy w stanie w pełni wykorzystać naszych nowych opon z powodu ruchu na torze i czerwonej flagi”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze