Toyota najszybsza na otwarcie weekendu w Le Mans

Brendon Hartley w Toyocie #8 wykręcił najlepszy czas pierwszej sesji treningowej przed wyścigiem 24 godziny Le Mans. Nowozelandczyk pojechał szybciej od Calluma Ilotta w Porsche #12.

Weekend w Le Mans rozpoczął się już w środę od trzygodzinnej pierwszej sesji treningowej. Jako pierwszy okrążenie pomiarowe ukończył ubiegłoroczny zdobywca pole position Antonio Fuoco w Ferrari #50, lecz szybko jego czas poprawił Philip Hanson w Porsche #38 ekipy Hertz Team Jota, a wkrótce na pierwsze miejsce wyszedł Stoffel Vandoorne w Peugeocie #94.

Jako pierwszy rzeczywiście szybkie okrążenie ukończył Nyck de Vries w Toyocie #7. Holender wykręcił czas 3:26,918 i pozostawał na czele przez niecałe siedem minut, zanim Ilott nie podniósł poprzeczki na 3:26,610.

Brytyjczyk prowadził przez niemal dwie godziny. Dopiero na 50 minut do końca sesji pierwsze miejsce odzyskała Toyota, za sprawą Brendona Hartleya w hipersamochodzie #7. Wykręcił on czas 3:26,013.

Ilott pozostał na drugiej pozycji, natomiast czas de Vriesa poprawili jeszcze Dries Vanthoor w BMW #15 i Julien Andlauer w Porsche #99 ekipy Proton Competition. Szósty był Alex Lynn w Cadillacu #2. Fuoco zakończył sesją na ósmym miejscu, a w pierwszej dziesiątce uplasowały się także obie maszyny Alpine.

W kategorii LMP2 najszybszy był Louis Delétraz z ekipy AO by TF. Najszybszym kierowcą Inter Europol Competition był Clément Novalak, który umieścił prototyp #34 na szóstym miejscu w klasyfikacji. Najszybszym kierowcą LMGT3 był Esteban Masson w Lexusie #87.

Trzygodzinna sesja była dwukrotnie przerywana – pierwszą czerwoną flagę wywołał Lexus #78, zatrzymując się za zakrętem Mulsanne, a drugą na 20 minut przed końcem Alex Lynn w Cadillacu #2, gdy uderzył w barierę w zakręcie Terte Rouge.

O godzinie 19 wystartują godzinne kwalifikacje, podczas których wyłonione zostanie osiem załóg każdej klasy, które przejdą do walki o pole position, natomiast pozostali poznają już swoje pozycje startowe do rozpoczynającego się w sobotę wyścigu. Relację radiową na żywo przeprowadzi Radio GOL.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze