López wraca do Toyoty na 24h Le Mans

Zwycięzca 24 godzin Le Mans z 2021 roku José María López powróci do fabrycznego zespołu Toyoty w klasie hipersamochodów. Argentyńczyk zastąpi Mike’a Conwaya w samochodzie #7.

Pięciokrotny mistrz świata w wyścigach samochodowych był częścią załogi #7 do minionego sezonu i wraz z Conwayem oraz Kamuim Kobayashim wywalczył oba swoje tytuły w WEC w sezonach 2019/2020 i 2021. Ta trójka wygrała także wyścig 24h Le Mans w 2021 roku.

41-letni López stracił jednak miejsce w zespole i przeniósł się do nowej kategorii LMGT3, gdzie jest «łącznikiem» pomiędzy Toyota Gazoo Racing, a wystawiającym dwa Lexusy RC F zespołem Akkodis ASP. Jego miejsce w hipersamochodzie zajął 29-letni Nyck de Vries.

López miał wystartować w Le Mans wspólnie z Takeshim Kimurą and Estebanem Massonem w samochodzie #87. Zamiast tego wróci za kierownicę Toyoty GT010 Hybrid, tworząc załogę z Kobayashim i de Vriesem.

Conway nie weźmie udziału w tegorocznym Le Mans z powodu wypadku na rowerze. Brytyjczyk złamał żebra i obojczyk, lecz zespół w swoim oświadczeniu stwierdził, że obrażenia „nie są poważne”.

„Toyota Gazoo Racing z głębi serca podziela rozczarowanie Mike’a i zapewni mu pełne wsparcie w rehabilitacji. Wszyscy nie możemy się doczekać, kiedy Mike – będący częścią rodziny od 2014 roku – powróci za kierownicę przy najbliższej okazji” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

O ile Conway opuści Le Mans z powodu kontuzji, do stawki najprawdopodobniej powróci Ferdinand Habsburg. Austriak szykuje się do powrotu za kierownicę Alpine #35 po opuszczeniu dwóch ostatnich rund WEC z powodu złamania dwóch kręgów podczas testów w Hiszpanii.

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Lópeza w Lexusie. Toyota zdecydowała się nie angażować swojego kierowcy rezerwowego Ritomo Miyaty, który weźmie udział w wyścigu w kategorii LMP2.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Toyota Gazoo Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze