Jaskrawe barwy Peugeota na 24h Le Mans

Fabryczny zespół Peugeota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC porzuci swoje zwyczajowe szare barwy i podczas wyścigu 24 godziny Le Mans wystawi dwa hipersamochody 9X8 w okolicznościowym malowaniu autorstwa hiszpańskiego artysty, podpisującego się jako J. Demsky.

„Aby nadać modelowi Peugeot 9X8 nowy wygląd, J. Demsky nie ogranicza się do ozdobienia samochodu, lecz buduje silny przekaz, wpisujący się we wspaniałą tradycję Art Cars, które naznaczyły historię motoryzacji” – czytamy w komunikacie prasowym. „Projektant przydaje artystycznego szyku samochodowi sportowemu – jest w nim wszystko, co najlepsze w marce Peugeot pod względem stylu, wydajności i technologii. Pochodzący z Hiszpanii J. Demsky jest artystą wszechstronnym: zaprojektował również kombinezon i kask kierowcy. Marka Peugeot kontynuuje strategię współpracy z utalentowanymi artystami. Opracowanie designu modelu Peugeot 9X8 jest drugim takim projektem w tym roku i stanowi doskonałą ilustrację hasła «Świat jest lepszy dzięki Allure»”.

Premiera projektu miała miejsce podczas targów mody w Mediolanie, gdzie samochód będzie wystawiony do 23 kwietnia.

Wyścig 24 godziny Le Mans będzie obchodzić w tym roku stulecie swojego istnienia. Peugeot przystąpi do rywalizacji po raz pierwszy od 2011 roku, z dwoma egzemplarzami hipersamochodu 9X8. Nowy pojazd miał swój debiut w trakcie poprzedniego sezonu WEC, a jego najlepszym rezultatem jest jak dotąd czwarte miejsce. Ostatnie zwycięstwo Peugeota na Circuit de la Sarthe miało miejsce w 2009 roku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Stellantis

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze