Porsche podało skład trzeciej załogi na 24h Le Mans

Fabryczna ekipa Porsche Penske Motorsport sfinalizowała skład kierowców swojego trzeciego Porsche 963, które wystartuje w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu Le Mans. W kokpicie hybrydowego prototypu z numerem 75 siły połączą: brytyjski kierowca Nick Tandy, Francuz Mathieu Jaminet oraz Felipe Nasr z Brazylii. Ich kolega, fabryczny zawodnik Matt Campbell z Australii, będzie wspierać zespół w najważniejszym wydarzeniu sezonu jako kierowca rezerwowy.

Nick Tandy wnosi do ekipy bogate doświadczenie – na koncie ma dziesięć startów w najsłynniejszym wyścigu wytrzymałościowym świata. W 2015 r. ten brytyjski kierowca zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej za kierownicą Porsche 919 Hybrid. Dla Francuza Mathieu Jamineta czerwcowy maraton będzie drugim startem na torze Circuit de la Sarthe. Lokalny bohater przejechał swoje pierwsze okrążenia w Le Mans w 2019 r., za kierownicą Porsche 911 RSR. Felipe Nasr, który już wcześniej został wybrany na kierowcę samochodu numer 75, jak dotąd ma za sobą trzy występy w Le Mans.

Amerykanin Dane Cameron, Michael Christensen z Danii i Francuz Frédéric Makowiecki podzielą obowiązki kierowcy około 680-konnego Porsche 963 z numerem startowym 5. Bliźniaczy wóz z numerem 6 poprowadzą Kévin Estre z Francji, Laurens Vanthoor z Belgii oraz trzykrotny zwycięzca „generalki” Le Mans André Lotterer z Niemiec. Hertz Team JOTA – zespół klientów Porsche, który również wystawi prototyp 963 – w maszynie z numerem 38 będą reprezentować: fabryczny kierowca António Félix da Costa z Portugalii, Brytyjczyk Will Stevens oraz Yifei Ye z Chin, który otrzymuje wsparcie ze strony Porsche Motorsport Asia-Pacific.

W tym roku przypada setna rocznica 24-godzinnego wyścigu Le Mans. W dniach 10-11 czerwca odbędzie się 91. edycja tego wytrzymałościowego klasyka. Dążąc do zwycięstwa w nowej klasie hipersamochodów, a zarazem w klasyfikacji generalnej, Porsche musi stawić czoła konkurencji ze strony takich producentów jak Ferrari, Cadillac, Toyota oraz Peugeot.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze