Porsche podało skład trzeciej załogi na 24h Le Mans

Fabryczna ekipa Porsche Penske Motorsport sfinalizowała skład kierowców swojego trzeciego Porsche 963, które wystartuje w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu Le Mans. W kokpicie hybrydowego prototypu z numerem 75 siły połączą: brytyjski kierowca Nick Tandy, Francuz Mathieu Jaminet oraz Felipe Nasr z Brazylii. Ich kolega, fabryczny zawodnik Matt Campbell z Australii, będzie wspierać zespół w najważniejszym wydarzeniu sezonu jako kierowca rezerwowy.

Nick Tandy wnosi do ekipy bogate doświadczenie – na koncie ma dziesięć startów w najsłynniejszym wyścigu wytrzymałościowym świata. W 2015 r. ten brytyjski kierowca zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej za kierownicą Porsche 919 Hybrid. Dla Francuza Mathieu Jamineta czerwcowy maraton będzie drugim startem na torze Circuit de la Sarthe. Lokalny bohater przejechał swoje pierwsze okrążenia w Le Mans w 2019 r., za kierownicą Porsche 911 RSR. Felipe Nasr, który już wcześniej został wybrany na kierowcę samochodu numer 75, jak dotąd ma za sobą trzy występy w Le Mans.

Amerykanin Dane Cameron, Michael Christensen z Danii i Francuz Frédéric Makowiecki podzielą obowiązki kierowcy około 680-konnego Porsche 963 z numerem startowym 5. Bliźniaczy wóz z numerem 6 poprowadzą Kévin Estre z Francji, Laurens Vanthoor z Belgii oraz trzykrotny zwycięzca „generalki” Le Mans André Lotterer z Niemiec. Hertz Team JOTA – zespół klientów Porsche, który również wystawi prototyp 963 – w maszynie z numerem 38 będą reprezentować: fabryczny kierowca António Félix da Costa z Portugalii, Brytyjczyk Will Stevens oraz Yifei Ye z Chin, który otrzymuje wsparcie ze strony Porsche Motorsport Asia-Pacific.

W tym roku przypada setna rocznica 24-godzinnego wyścigu Le Mans. W dniach 10-11 czerwca odbędzie się 91. edycja tego wytrzymałościowego klasyka. Dążąc do zwycięstwa w nowej klasie hipersamochodów, a zarazem w klasyfikacji generalnej, Porsche musi stawić czoła konkurencji ze strony takich producentów jak Ferrari, Cadillac, Toyota oraz Peugeot.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze