Andretti chce wystawić zespół w WEC i 24h Le Mans

Michael Andretti wraz ze swoim zespołem Andretti Autosport został partnerem ekipy Wayne Taylor Racing, startującej w czołowej klasie IMSA SportsCar Championship. Jednym z celów porozumienia jest start w wyścigu 24 godziny Le Mans.

Od 2023 roku startujące w IMSA prototypy kategorii LMDh są dopuszczone bez żadnych modyfikacji do rywalizacji w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC oraz 24h Le Mans. WTR-Andretti ma do swojej dyspozycji jeden prototyp Acura ARX-06.

„Na sto procent, to z całą pewnością jest nasz cel” – powiedział Andretti o starcie w Le Mans. „Wraz z naszymi nowymi partnerami, których mamy w Andretti Global, naszym celem jest być w każdym z największych wyścigów na świecie. Oczywiście Le Mans jest jednym z nich i z biegiem czasu na pewno chcemy tam być”.

Amerykanin nie wyklucza przy tym udziału w pełnym cyklu WEC, gdzie Honda nie ma obecnie swojego zespołu: „To również nie jest tajemnicą. Będziemy mieli oddział w Europie. Jeden już powstaje i będzie jeszcze większy. Jednym z celów jest, miejmy nadzieję, zespół w WEC w przeciągu najbliższych kilku lat”.

Źródło: racer.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze