Międzynarodowa Federacja Samochodowa zdecydowała się na zmianę daty wyścigu 24 godziny Le Mans, aby uniknąć konfliktu z innymi seriami wyścigowymi.

Jubileuszowa edycja wyścigu, który w przyszłym roku obchodzić będzie swoje 90-lecie, początkowo miała być rozegrana 15 i 16 czerwca, jednak FIA zdecydowała się przenieść wyścig o tydzień na 22-23 czerwca. Dzień testowy na Circuit de La Sarthe został przeniesiony na 9 czerwca.

Kontrola techniczna samochodów odbędzie się w niedzielę i poniedziałek 16 i 17 czerwca.

Automobile Club de l'Ouest zamierza obchodzić 90. rocznicę wyścigu w stylu, na jaki to wyjątkowe wydarzenie w świecie motoryzacji zasługuje. Idea zorganizowania 24-godzinnego wyścigu zrodziła się się podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu w 1922 roku. Pomysłodawcami byli Charles Faroux, dziennikarz La Vie Automobile, Georges Durand, sekretarz ACO oraz kilku innych członków klubu, a także Emile Coquille, przedstawiciel firmy Rudge-Whitworth, produkującej koła do ówczesnych maszyn.

Pierwszy wyścig 24 godziny Le Mans odbył się 26 i 27 maja 1923 roku.

W historii 81 startów, będzie to piętnasty przypadek, kiedy ten klasyczny wyścig odbędzie się w 25 tydzień roku. Pełny kalendarz Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA powinien zostać opublikowany we wrześniu.

Źródło: LeMans.org

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league