Porsche wraca na prowadzenie trzy godziny przed końcem 24h Le Mans

Jedyny okres samochodu bezpieczeństwa w 90. wyścigu 24 godziny Le Mans zapoczątkował kolejne przetasowanie na czele klasy GTE Pro. Na trzy godziny do mety prowadzenie objęło Porsche #91.

Samochód bezpieczeństwa wyjechał pod koniec 19. godziny rywalizacji, gdy Robin Frijns rozbił się na wyjściu z zakrętu Indianapolis i uszkodził stalową barierę. Mający około 5-sekundową stratę Frédéric Makowiecki w Porsche mógł dojechać do tylnego zderzaka prowadzącego Alessandro Pier Guidiego w Ferrari #51.

Po wznowieniu wyścigu Pier Guidi znakomicie się bronił i utrzymał Porsche za sobą aż do momentu swojego kolejnego zjazdu do boksów. Włoch zyskał kilkanaście sekund przewagi nie zmieniając opon, lecz zemściło się to na nim i musiał wrócić do swoich mechaników już na kolejnym okrążeniu z powodu przebitej prawej tylnej opony.

Pozycję lidera objął wtedy Gianmaria Bruni, który zmienił Makowieckiego za kierownicą Porsche. Na trzy godziny do mety Włoch ma niecałą minutę przewagi nad Ferrari #51. Drugie Ferrari #52 zajmuje trzecią lokatę, lecz traci już okrążenie do czołowej dwójki i ma również przewagę okrążenia nad Porsche #92 i Ferrari #74 od Riley Motorsports.

Na czele wyścigu nadal podążają dwie Toyoty. Sébastien Buemi w aucie #8 utrzymuje prawie okrążenie przewagi nad Mikiem Conwayem w #7. Kolejne cztery kółka traci Richard Westbrook w Glickenhausie #709.

Kolejne problemy miał zespół Inter Europol Competition. Jakub Śmiechowski został wprowadzony do garażu pod koniec 21. godziny, gdy nie mógł odpalić silnika po zakończeniu pit-stopu. Załoga #34 spadła na 13. miejsce w klasie LMP2, a siostrzana załoga #43 plasuje się o jedną pozycję niżej. Na czele klasy wciąż znajduje się zespół Jota #38, mający niecałe 1,5 minuty przewagi nad Premą #9 z Robertem Kubicą w składzie.

Zespół TF Sport #33 prowadzi w klasie GTE Am. Na tym samym okrążeniu znajdują się także Porsche #79 od WeatherTech Racing i #77 od Dempsey-Proton Racing.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze