Porsche wraca na prowadzenie trzy godziny przed końcem 24h Le Mans

Jedyny okres samochodu bezpieczeństwa w 90. wyścigu 24 godziny Le Mans zapoczątkował kolejne przetasowanie na czele klasy GTE Pro. Na trzy godziny do mety prowadzenie objęło Porsche #91.

Samochód bezpieczeństwa wyjechał pod koniec 19. godziny rywalizacji, gdy Robin Frijns rozbił się na wyjściu z zakrętu Indianapolis i uszkodził stalową barierę. Mający około 5-sekundową stratę Frédéric Makowiecki w Porsche mógł dojechać do tylnego zderzaka prowadzącego Alessandro Pier Guidiego w Ferrari #51.

Po wznowieniu wyścigu Pier Guidi znakomicie się bronił i utrzymał Porsche za sobą aż do momentu swojego kolejnego zjazdu do boksów. Włoch zyskał kilkanaście sekund przewagi nie zmieniając opon, lecz zemściło się to na nim i musiał wrócić do swoich mechaników już na kolejnym okrążeniu z powodu przebitej prawej tylnej opony.

Pozycję lidera objął wtedy Gianmaria Bruni, który zmienił Makowieckiego za kierownicą Porsche. Na trzy godziny do mety Włoch ma niecałą minutę przewagi nad Ferrari #51. Drugie Ferrari #52 zajmuje trzecią lokatę, lecz traci już okrążenie do czołowej dwójki i ma również przewagę okrążenia nad Porsche #92 i Ferrari #74 od Riley Motorsports.

Na czele wyścigu nadal podążają dwie Toyoty. Sébastien Buemi w aucie #8 utrzymuje prawie okrążenie przewagi nad Mikiem Conwayem w #7. Kolejne cztery kółka traci Richard Westbrook w Glickenhausie #709.

Kolejne problemy miał zespół Inter Europol Competition. Jakub Śmiechowski został wprowadzony do garażu pod koniec 21. godziny, gdy nie mógł odpalić silnika po zakończeniu pit-stopu. Załoga #34 spadła na 13. miejsce w klasie LMP2, a siostrzana załoga #43 plasuje się o jedną pozycję niżej. Na czele klasy wciąż znajduje się zespół Jota #38, mający niecałe 1,5 minuty przewagi nad Premą #9 z Robertem Kubicą w składzie.

Zespół TF Sport #33 prowadzi w klasie GTE Am. Na tym samym okrążeniu znajdują się także Porsche #79 od WeatherTech Racing i #77 od Dempsey-Proton Racing.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1