Problemy Alpine przed zachodem słońca

Awaria hydrauliczna uniemożliwiająca pracę sprzęgła zmusiła zespół Alpine do przeprowadzenia dwóch napraw w garażu, trwających łącznie około 20 minut. Mając siedem okrążeń straty, francuski zespół stracił kontakt ze stawką hipersamochodów.

Po sześciu godzinach rywalizacji André Negrão plasuje się na 27. pozycji w klasyfikacji generalnej, ze stratą czterech okrążeń do liderów. Pozostałe hipersamochody wciąż znajdują się na tym samym okrążeniu. W czwartej godzinie rywalizacji Brendon Hartley w Toyocie #8 wyprzedził José Maríę Lópeza w siostrzanym #7. Kolejność odwróciła się jednak, gdy za kierownicami zasiedli Ryō Hirakawa i Kamui Kobayashi – bardziej doświadczony z Japończyków jechał szybciej i przeskoczył na pozycję lidera na sekwencji pit-stopów.

W klasie LMP2 prowadzi zespół Jota #38, przed Cool Racing #28 i Team Penske #5. Załoga Prema Racing #9 spadła na czwartą lokatę, z kolei Jakub Śmiechowski i Pietro Fittipaldi z Inter Europol Competition jadą blisko siebie na siódmej i ósmej pozycji.

Corvette nieprzerwanie prowadzi w klasie GTE Pro, natomiast w GTE Am na prowadzeniu jest zespół WeatherTech Racing #79.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1