Toyota na czele po trzech godzinach

José María López prowadzi po trzech godzinach 90. wyścigu 24 godziny Le Mans. Kierowca Toyoty #7 ma 23-sekundową przewagę nad swoim zespołowym kolegą Brendonem Hartleyem.

Argentyńczyk na początku trzeciej godziny zmienił za kierownicą samochodu #7 Mike’a Conwaya, który objął prowadzenie podczas pierwszej serii pit-stopów. Aktualny mistrz świata otworzył od tego momentu ponad 20-sekundową przewagę nad Hartleyem, który przejął samochód #8 po Sébastienie Buemim.

Po czterech seriach pit-stopów, już półtorej minuty do prowadzącej załogi traci Romain Dumas w Glickenhausie #708, za kierownicą którego wyścig rozpoczynał Olivier Pla. Kolejne 40 sekund traci Matthieu Vaxivière w Alpine #36. Na piąte miejsce spadła załoga Glickenhausa #709, po tym jak Franck Mailleux został zepchnięty do garażu na wymianę wadliwego czujnika turbosprężarki. Amerykański zespół pomimo nieplanowanej wizyty w boksach wciąż znajduje się na okrążeniu lidera.

W klasie LMP2 prowadzenie utrzymuje zespół Jota #38, reprezentowany obecnie przez Williama Stevensa. Ma on pół minuty przewagi nad Danem Cameronem z Team Penske, natomiast o trzecie miejsce rywalizują Yifei Ye z Cool Racing i Lorenzo Colombo z Premy. Alex Brundle awansował na ósme miejsce w prototypie #34 od Inter Europol Competition, a jego zespołowy kolega David Heinemeier Hansson w #43 jedzie na 12. pozycji.

Corvette pozostaje na czele w klasie GTE Pro. Jordan Taylor w #63 oderwał się od stawki i ma ponad 40 sekund przewagi nad Tommym Milnerem w siostrzanym #64. Amerykanina w zasięgu wzroku mają dwaj kierowcy Porsche – Michael Christensen i Richard Lietz.

Na czele klasy GTE Am znajdują się dwa Porsche – prowadzi Thomas Merrill dla WeatherTech Racing, z prawie minutą przewagi nad Sebastianem Priaulx z Dempsey-Proton Racing.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1