Johnson zainteresowany startem w Le Mans

7-krotny mistrz NASCAR Jimmie Johnson powiedział, że jest bardzo zainteresowany możliwością startu w przyszłorocznym wyścigu 24 godziny Le Mans. Jego były zespół Hendrick Motorsport wystawi w nim nowy samochód NASCAR w ramach «garażu 56».

„Z pewnością jestem zainteresowany” – powiedział Amerykanin, który ściga się obecnie w IndyCar oraz IMSA. „Nie mieliśmy żadnych poważnych rozmów, ale wiem, że są zainteresowani, abym był w tym samochodzie. Wiem, że [Rick] Hendrick bardzo by tego chciał, a Chad [Knaus – były inżynier wyścigowy Johnsona w NASCAR] był już na torze. Istnieje synergia w tym wszystkim, a to doprowadziło do tej możliwości”.

46-latek nie może jeszcze zadeklarować swojego udziału w Le Mans. W tym roku francuski wyścig pokrywa się z rundą IndyCar na torze Road America: „Muszę się upewnić, że będę dostępny, bo chcę tam pojechać i się ścigać. Pracuję w kierunku ścigania się w LMDh i LMP2 – dążę do tego, by wystartować w jednej z tych dwóch klas, ale to może być wyjątkowa okazja, aby doświadczyć Le Mans po raz pierwszy. Wciąż nie wiem jednak, jak będzie wyglądać kalendarz IndyCar i czy będzie to wolny weekend. Wciąż jest jeszcze wiele do dogrania”.

Johnson wywalczył z zespołem Hendrick Motorsport wszystkie swoje siedem tytułów w NASCAR. Do ekipy wprowadził go Jeff Gordon, który sam ma cztery tytuły na swoim koncie – emerytowany zawodnik również jest przymierzany do fotela w Le Mans. Według Hendricka, w składzie mógłby się znaleźć też przynajmniej jeden obecny kierowca NASCAR.

Źródło: nbcsports.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1