Triumf WRT w pierwszym 24h Le Mans, pech załogi Kubicy na ostatnim okrążeniu

Startujący z numerem 31 Robin Frijns, Ferdinand Habsburg i Charles Milesi odnieśli zwycięstwo w klasie LMP2 podczas tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans. Debiutujący we francuskim klasyku zespół W Racing Team do przedostatniego okrążenia zajmował dwa pierwsze miejsca.

Kubica w prototypie #41 wystartował z drugiej pozycji w klasie LMP2, za zdobywcą pole position António Félixem da Costą. Po rozpoczęciu rywalizacji na trzecim okrążeniu wyścigu, Polak objął prowadzenie, lecz w przeciągu pierwszej godziny spadł na czwartą lokatę. Frijns był na starcie 11. i awansował o dwie pozycje w trakcie pierwszej godziny.

W przeciwieństwie do swoich rywali, zespół WRT uniknął kłopotów na torze. Anthony Davidson z JOTA #38 i Job van Uitert z Racing Team Nederland wypadali na pobocze, a Franco Colapinto rozbił prototyp ekipy G-Drive #26 w spektakularnej kolizji z Sophią Flörsch, przecierając szlak dla załóg #41 i #31 Team WRT.

Belgijski zespół wysforował się na dwie pierwsze pozycje w siódmej godzinie rywalizacji i pozostawał na czele już niemal do samego końca. Zmieniała się tylko kolejność – przez większość dystansu przewagę miała załoga #31, lecz awaria podnośnika hydraulicznego spowodowała ponad 2-minutowy pit-stop, po którym prowadzenie objęli zespołowi koledzy z #41.

Wszystko wskazywało na to, że Ye zmierza po pewne zwycięstwo. Mistrz Azjatyckiej Serii Le Mans zatrzymał się jednakna ostatnim okrążeniu, kilkaset metrów po minięciu mostu Dunlopa. Ponieważ Chińczyk nie przekroczył linii mety, załoga nie została sklasyfikowana.

Honoru zespołu WRT musiał bronić Frijns, którego wściekle ścigał Tom Blomqvist z zespołu JOTA #28. Holender musiał nawigować pomiędzy zwalniającymi na ostatnim okrążeniu samochodami, wpadając na metę zaledwie 0,727 sekundy przed Brytyjczykiem.

Blomqvist dzielił samochód z Seanem Gelaelem i Stoffelem Vandoornem. Podium uzupełnili Julien Canal, Will Stevens i James Allen z Panis Racing #65. Polski zespół Inter Europol Competition ukończył tegoroczne 24h Le Mans na piątym miejscu w klasie LMP2 i 10. w klasyfikacji generalnej.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze