Ilott wystartuje w 24h Le Mans

Fabryczny kierowca Ferrari Callum Ilott zadebiutuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans wraz z zespołem Iron Lynx. Brytyjczyk jest jednym z wielu kierowców, których nazwiska znalazły się na liście zgłoszeń w ostatnich tygodniach.

Pełniący rolę kierowcy testowego Ferrari oraz Alfy Romeo w Formule 1 Ilott wystartował już w dwóch wyścigach cyklu GT World Challenge Europe na torach Monza i Paul Ricard, a na przełomie miesiąca weźmie udział w swoim pierwszym 24-godzinnym starcie na torze Spa-Francorchamps. Niecały miesiąc później zadebiutuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata na torze Le Mans.

„To wielki zaszczyt zostać wybranym przez Iron Lynx oraz Ferrari do startu w 24h Le Mans” – powiedział Ilott. „To okazja, której nie mogłem odrzucić! Brytyjscy kierowcy mają tradycję dobrych występów w tym wyścigu i będę chciał samemu zapisać w historii Le Mans”.

Włoski zespół Iron Lynx ogłosił także dołączenie znanej z W Series Sary Bovy do kobiecej załogi #85, nazywanej Iron Dames.

W ostatnim czasie na liście zgłoszeń klasy LMP2 znaleźli się także mistrz Europejskiej Serii Le Mans Wayne Boyd, który dołączy do ekipy United Autosports oraz Marco Sørensen i Ricky Taylor, którzy będą z nim rywalizować w High Class Racing. W klasie GTE Am ponownie wystartuje Nicky Thiim, który zastąpi mającego kolidujące wyścigi Augusto Farfusa w Astonie Martinie #98, natomiast Dries Vanthoor, Alvaro Parente i Maxime Martin dołączyli do HubAuto Racing.

Tegoroczny wyścig 24h Le Mans zostanie rozegrany w dniach 21-22 sierpnia.

Źródło: ironlynx.it

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze