24h Le Mans przełożone na sierpień

Drugi rok z rzędu wyścig 24 godziny Le Mans nie odbędzie się w pierwotnie planowanym, tradycyjnym czerwcowym terminie. Organizatorzy najważniejszej rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata poinformowali o przełożeniu tegorocznej edycji na 21-22 sierpnia.

„Choć była to trudna decyzja, jest ona właściwa” – powiedział prezydent Automobile Club de l’Ouest Pierre Fillon. „Rozegranie 24h Le Mans za zamkniętymi drzwiami drugi rok z rzędu byłoby nie do pomyślenia. Robimy więc wszystko, aby tego uniknąć i dać naszym uczestnikom jasny pogląd na cały sezon. Pracujemy nad tym, aby stworzyć bezpieczne wydarzenie, mając na uwadze wszystkie środki ochrony zdrowia. Tegoroczny wyścig zapowiada się na kolejny spektakl, przy debiucie nowej klasy hipersamochodów”.

Daty pozostałych rund WEC pozostają na razie niezmienione. 24h Le Mans będzie tym samym czwartą rundą tegorocznych mistrzostw, pomiędzy 6-godzinnymi wyścigami na torach Monza i Fuji.

Lista startowa zostanie ogłoszona we wtorek 9 marca, z kolei format weekendu wyścigowego oraz informacje o biletach zostaną przedstawione pod koniec kwietnia.

Źródło: 24h-lemans.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league