Skrócony harmonogram, nowa godzina startu 24h Le Mans

Automobile Club de l’Ouest przedstawił nowy harmonogram tegorocznej edycji wyścigu 24 godziny Le Mans. Rozłożone na ponad tydzień w czasie wydarzenie zostało skrócone do czterech dni, aby obniżyć koszty uczestnictwa przez zespoły.

„Wyjątkowe okoliczności wymagają wyjątkowego programu” – czytamy w oświadczeniu organizatorów. „Format wyścigu 24h Le Mans, przełożonego na 19-20 września z powodu pandemii koronawirusa, został dostosowany w porozumieniu z FIA oraz głównymi partnerami. Zdajemy sobie sprawę z tego, jaki wpływ obecna sytuacja ma na zespoły wyścigowe i chcieliśmy nie zajmować ich zasobów na niepotrzebnie długi czas. Zmieniliśmy więc harmonogram sesji treningowych i kwalifikacji, mieszcząc wszystko w czterech dniach”.

Badanie techniczne samochodów nie odbędzie się w weekend poprzedzający wyścig w centrum miasta Le Mans, a w środę, na terenie toru. Auta następnie przystąpią do pierwszych treningów w czwartek w godzinach 10-13 i 14-17.

45-minutowa sesja kwalifikacyjna została zaplanowana na 17:15 i wyłoni najlepsze załogi wszystkich klas, które między sobą rozegrają walkę o pole position w piątek o 11:30. W międzyczasie zaplanowano jeszcze dwie sesje treningowe, w tym obowiązkową dla wszystkich kierowców sesję nocną.

Po 15-minutowej rozgrzewce o 10:30 w sobotę rozpoczną się przygotowania do wyścigu, który rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 14:30, a zakończy następnego dnia o tej samej porze.

Organizatorzy sugerują, że wrześniowy wyścig odbędzie się przy udziale kibiców – szczegóły na ten temat zostaną ujawnione 30 czerwca.

Źródło: lemans.org

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league