24h Le Mans przełożone na wrzesień

Organizatorzy wyścigu 24 godziny Le Mans ogłosili zmianę terminu tegorocznej edycji na 19-20 września, w związku z nowymi zaleceniami francuskich władz. Pierwotny termin był wyznaczony na połowę czerwca.

„Przełożenie 24h Le Mans to najbardziej właściwa postawa w obliczu niecodziennych okoliczności” – powiedział prezydent Automobile Club de l'Ouest Pierre Fillon. „Przede wszystkich apeluję do wszystkich, aby nie narażali siebie oraz swoich bliskich na ryzyko. Najważniejsze to spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Łączymy się w myślach z personelem medycznym, który pracuje bez wytchnienia dla dobra wszystkich”.

Zmiana daty finału sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata odbije się na całym kalendarzu: „Przełożenie 24h Le Mans oznacza zmiany w kalendarzach WEC oraz Europejskiej Serii Le Mans, o których wkrótce poinformujemy. Nie możemy iść na kompromis, jeśli chodzi o bezpieczeństwo oraz jakość naszych zawodów. Nadszedł czas, aby wszyscy – uczestnicy, sponsorzy, fani, media, pracownicy medyczni oraz organizatorzy – trzymali się razem”.

Szef WEC Gérard Neveu dodał: „To właściwa decyzja w obliczu aktualnej sytuacji. Pracujemy właśnie nad zmodyfikowaniem kalendarzy WEC i ELMS do końca sezonu, a także kalendarza kolejnego sezonu WEC, który miałby się rozpocząć we wrześniu. W przeciągu kilku dni będziemy mieć nowe informacje w sprawie obu cykli”.

Źródło: lemans.org

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league