Peugeot zwycięża

Zespół Peugeot Sport Total odniósł podwójne zwycięstwo, w 24 godzinnym klasyku wyścigu Le Mans. Na pierwszej pozycji zameldowała się ekipa samochodu z numerem 9 w składzie Marc Gene, David Brabham i Alexander Wurz, drugie miejsce zajęła ekipa samochodu z numerem 8 która zwyciężyła w kwalifikacjach w składzie Sébastien Bourdais, Franck Montagny i Stéphane Sarrazin.

Trzecie miejsce przypadło zwycięzcy ośmiu ostatnich wyścigów - zespołowi Audi w składzie Rinaldo Capello, Tom Kristensen o Allan McNish.

Jest to pierwsze zwycięstwo Peugeota od 1993, kiedy to wyścig wygrała ekipa Peugeot Talbot Sport, samochodem Peugeot 905 Evo 1B w składzie Eric Hélary, Christophe Bouchut i Geoff Brabham.

W klasie LMP2 zwycięstwo odniósł zespół Team Essex startujący samochodem, Porsche RS Spyder w składzie Casper Elgaard, Kristian Poulsen i Emmanuel Collard, wyprzedzając zespół Speedy Racing Team Sebah i OAK Racing.

Klasę LMGT1 wygrała ekipa Corvette Racing z numer 63, zasiadająca za kierownicą modeli C6.R w składzie Jan Magnussen, Johnny O’Connell i Antonio Garcia. Wyprzedzili oni zespół Lul Alphand Aventures i Jetallaince Racing.

W LMGT2 pierwsze 4 miejsca zajęły zespoły, startujące samochodami Ferrari F430 GT najlepszą ekipą okazała się Risi Comperitizione w składzie Jaime Jr Melo, Mika Salo i Pierre Kaffer.