Tiago Monteiro i Tom Coronel w Le Mans

Tiago Monteiro i Tom Coronel wezmą udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Monteiro wystartuje w prototypie Oreca 01 AIM wraz z Brazylijczykiem Bruno Senną oraz Stéphanem Ortellim, pochodzącym z Monako. Startują oni w barwach zespołu Oreca Matmut AIM walczącego w klasie LMP1.

Przed zbliżającym się wyścigiem Le Mans zespół przeprowadził trzy dni testów na torze Paul Ricard: „To było bardzo użyteczne doświadczenie. Kierowanie w nocy przy prędkości 300km/s nie jest łatwe i wymaga praktyk, lecz dostarcza wielu unikalnych odczuć. Wiemy że nie będziemy w stanie ścigać się z samochodami diesla, dlatego naszym celem jest po prostu dojechać obydwoma samochodami do mety. Jest to realny cel jak na mój powrót do Le Mans” – komentuje Monteiro.

Coronel będzie konkurować w grupie LMGT2 za kółkiem Spykera C8 w barwach Snoras Spyker Squadron. Będzie się on zmieniał z Holandczykiem Jeroen Bleekemolen oraz Czechem Járekiem Jánisem. W obecnym sezonie Coronel startował już w Spykerze na Spa 1000km gdzie wraz z Peterem Dumbreckiem zdobył czwartą pozycje w klasie LMGT2. Po czwartkowej sesji kwalifikacyjnej, zespół Oreca Matmut AIM zajął 15 miejsce w stawce, zaś Snoras Spyker Squadron 11 miejsce w ich klasie.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league