Fabryczny kierowca Corvette Racing Jan Magnussen stwierdził w wywiadzie dla duńskiej gazety BT, że stara się przekonać swój zespół do zaangażowania swojego syna Kevina Magnussena na czas przyszłorocznych wyścigów 24h Daytona oraz 24h Le Mans.

Duńczyk ściga się w mistrzostwach IMSA wraz z Antonio Garcíą, lecz zespół poszukuje trzeciego kierowcy na dłuższe wyścigi w kalendarzu.

„Mamy w przyszłorocznym programie cztery wyścigi długodystansowe: Daytonę, Le Mans, 12h Sebring oraz Petit Le Mans” – powiedział Jan Magnussen. „Moglibyśmy zaangażować Kevina jako trzeciego kierowcę u boku mnie oraz Antonio Garcíi. Problem w tym, że Kevin może wziąć udział tylko w dwóch 24-godzinnych wyścigach, bo pozostałe kolidują z Formułą 1”.

„Początkowo zespół nalegał, aby na wszystkie wyścigi zaangażować tego samego zmiennika, ale próbuję ich przekonać do zmiany zdania, tak aby Kevin mógł wystartować ze mną w tych dwóch rundach”.

Kevin Magnussen, który ściga się w Formule 1 i wszystko wskazuje na to, że pozostanie na kolejny sezon w amerykańskiej ekipie Haas wątpi jednak w powodzenie takiego projektu: „Pracujemy nad tym, ale nie podchodzimy do tego bardzo poważnie i wątpię, aby nastąpiło to w przyszłym roku”.

Źródło: tv2.dk

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race