Toyota kontroluje wyścig po trzech godzinach

Fabryczny zespół Toyoty zajmuje dwie pierwsze pozycje po trzech godzinach tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans. Na prowadzeniu znajduje się Jose Maria López z przewagą około pięciu sekund nad Fernando Alonso.

Bardzo szybko problemy napotkała załoga SMP Racing #11. Witalij Pietrow już w połowie drugiej godziny zjechał do boksów i pozostał w nim do tego momentu, tracąc w międzyczasie 32 okrążenia do liderów. Dodatkowy pitstop odbyła również załoga Toyoty #8, aby wymienić tylne skrzydło po drobnej kolizji z Rebellionem #1 – szwajcarska ekipa póki co unika większych kłopotów i plasuje się na trzecim oraz piątym miejscu, a jej auta przedziela załoga SMP Racing #17. Po początkowych problemach, straty odrabia zespół ByKolles – Dominik Kraihamer zajmuje szóste miejsce, wyprzedzając oba prototypy Ginetty.

W klasie LMP2 nadal prowadzi zespół G-Drive Racing #26, plasując się przed Alpine #36 oraz najwyżej sklasyfikowanym Ligierem #23 ekipy Panis Barthez. Problemy mieli m.in. Nathanael Berthon z Dragonspeed #31 oraz Ho-Pin Tung z JCDC #38, którzy przebili opony i tracą ponad dwa okrążenia do liderów.

Porsche kontroluje sytuację w klasie GTE Pro, mając na czele oba auta zgłoszone do pełnego sezonu WEC. Po utracie prowadzenia w pierwszej godzinie, załoga #91 powróciła na pierwsze miejsce za sprawą Frederica Makowieckiego, za którym plasuje się jego zespołowy kolega Laurens Vanthoor z #92. Na okrążeniu lidera pozostaje 13 samochodów, wśród których brakuje m.in. Ferrari #51 od AF Corse (James Calado przebił oponę) oraz Corvette #64, które pojawiło się w boksach z uszkodzonym zawieszeniem.

W pierwszej trójce klasy GTE Am znajdują się oba Porsche zespołu Dempsey-Proton Racing, przedzielone przez Ferrari #84 ekipy JMW Motorsport. Jeden z faworytów – Mike Wainright z Porsche #86 – uderzył w bandę w zakręcie Indianapolis, przez co stracił cztery okrążenia do liderów klasy.

Klasyfikacja po trzech godzinach

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league