Nakajima poprawia czas pole position

Kazuki Nakajima zapewnił ekipie Toyoty pole position do tegorocznej edycji wyścigu 24 godziny Le Mans. Japończyk o 1,893 sekundy poprawił swój dotychczasowy najlepszy wynik, uzyskany podczas środowej sesji.

Ostatnia sesja kwalifikacyjna została wydłużona o pół godziny z uwagi na dwie czerwone flagi podczas poprzedniej sesji. Już w pierwszych minutach na tor wyjechali Nakajima oraz jego zespołowy kolega Kamui Kobayashi. O ile pierwszy z nich przejechał okrążenie w czasie 3:15,377, to jego rodak przestrzelił szykanę Dunlop i musiał zrezygnować ze swojej próby.

Czas Nakajimy pozostał już niezagrożony. Japończyk będzie dzielić swój prototyp #8 z Sébastienem Buemim i Fernando Alonso. Dotychczasowy rezultat Kobayashiego okazał się o równe dwie sekundy gorszy i wystarczył na drugie pole startowe. Jego partnerami w załodze #7 będą Mike Conway i José María López.

Trzeci najlepszy czas uzyskał Thomas Laurent za kierownicą Rebelliona #3. Jego rezultat został jednak skreślony po tym, jak zespół nie stawił się na kontroli technicznej. Szwajcarska ekipa spadła na piątą lokatę, za siostrzaną załogą #1, gdzie Bruno Senna uzyskał 3:19,449, oraz ekipą SMP Racing #17, która nie poprawiła swojego czasu z uwagi na problemy techniczne.

W klasie LMP2 najszybszy był Loïc Duval, który wykręcił 3:24,816 – ten wynik również został anulowany po tym jak zespół nie zatrzymał się na obowiązkowe ważenie. W ten sposób na pierwsze miejsce powrócił zespół Idec Sport, a zdobywcą pole position był Paul-Loup Chatin z wynikiem 3:24,842. Drugi był Jean-Éric Vergne z G-Drive Racing, a Duval i jego ekipa TDS Racing spadli na trzecią lokatę.

Czołówka klasy GTE Pro pozostała niezmieniona od czasu zakończenia środowej sesji – pole position wywalczył Gianmaria Bruni, przed swoim zespołowym kolegą Michaelem Christensenem oraz Olivierem Pla. Na czwarte miejsce awansował Alessandro Pier Guidi w najlepszym Ferrari, spychając Dirka Müllera na piątą lokatę.

W klasie GTE Am również utrzymał się najlepszy wynik z pierwszej sesji. Pole position zdobył Matteo Cairoli, a za nim ustawią się Ben Barker oraz Matt Campbell.

Wyniki kwalifikacji

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league