Dwie czerwone flagi podczas drugich kwalifikacji

Pierwsza z dwóch czwartkowych sesji kwalifikacyjnych do tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans została przedwcześnie zakończona z powodu incydentu.

Sesja najpierw została przerwana z powodu zanieczyszczonego toru po tym jak Nicolas Lapierre odwiedził żwirowe pobocze, natomiast druga czerwona flaga pojawiła się na 38 minut przed końcem, gdy Giorgio Sernagiotto rozbił prototyp zespołu Villorba Corse w pierwszej szykanie. Włoch wyszedł z wypadku bez szwanku, a prawdopodobną przyczyną była przebita przednia opona.

Nie tylko kierowcy LMP2 mieli problemy – Andy Priaulx rozbił się w zakręcie Tertre Rouge, Sven Müller uderzył w barierę w zakręcie Indianapolis, Norman Nato obrócił się w zakrętach Porsche, a Mike Conway wypadł na pobocze w szykanie Dunlopa.

Ze względu na liczne incydenty, trudno było o poprawę czasów okrążeń. Jako jeden z nielicznych zrobił to Alex Brundle, dzięki czemu wprowadził Ginettę #6 do pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej.

Aby odrobić czas stracony na przedwczesnym przerwaniu sesji, ostatnia czwartkowa sesja rozpocznie się o pół godziny wcześniej, o 21:30.

Prowizoryczna klasyfikacja po dwóch sesjach

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league