Paul di Resta uzupełni stawkę kierowców zespołu United Autosports LMP2 w wyścigu 24h Le Mans.

Były kierowca Formuły 1 i obecny zawodnik Deutsche Tourenwagen Masters wystartuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Brytyjczyk dołączy do Phila Hansona i Filipe Albuquerque.

Di Resta brał w tym roku udział w wyścigu 24-godzinnym Rolex na torze Daytona w USA wraz z ekipą United Autosports, gdzie zajął czwarte miejsce oraz w 12-godzinnym wyścigu Sebring, gdzie uplasował się na piątej lokacie obok Hansona i Alexa Brundle.

„To ekscytująca wiadomość, że kontynuujemy współpracę z United i weźmiemy udział w 24h Le Mans" – powiedział di Resta, który będzie także rywalizował o kolejną rundę Tequila Patron North American Endurance Cup z IMSA WeatherTech SportsCar Championship w Watkins Glen.

„To wyścig, któremu zawsze się dokładnie przyglądałem, a teraz mam szansę w nim wystartować. Dobrze jest ścigać się ponownie u boku Phila po 12h Sebring - co było sukcesem - i partnerować także Filipe. Znam go od dawna i jest on ekspertem od wyścigów długodystansowych” – dodał di Resta.

„Jestem zachwycony, że Paul weźmie z nami udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. W Ameryce wykonywał fantastyczną pracę dla United Autosports. Wiem, że będzie to kontynuował także w Le Mans“ – entuzjastycznie skomentował Zak Brown.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race