Tony Kanaan powróci do wyścigowego programu Forda GT, by zadebiutować w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Brazylijczyk zastąpi Sébastiena Bourdaisa za kierownicą samochodu #68.

„Cieszymy się, że mogliśmy pozyskać kierowcę z doświadczeniem i talentem Tony’ego na tegoroczny wyścig Le Mans” – powiedział dyrektor Ford Performance Dave Pericak. „Z pewnością nie jest to najłatwiejsza sytuacja i bardzo nam żal, że Sébastien nie będzie mógł bronić swojego zwycięstwa, a wiemy jak wiele znaczy dla niego ten wyścig. Stanowi on ważną część naszej rodziny i nie możemy się doczekać jego powrotu do zdrowia”.

Kanaan ma na swoim koncie jeden wyścig za kierownicą Forda GT – tegoroczny Rolex 24 at Daytona, gdzie przyjechał na piątym miejscu. W Le Mans będzie on dzielić samochód z Joeyem Handem oraz Dirkiem Müllerem.

Bourdais opuści tegoroczny wyścig z powodu kontuzji, jakiej nabawił się w wypadku podczas kwalifikacji do Indianapolis 500. Francuz ma odzyskać pełną sprawność i wrócić za kierownicę samochodu wyścigowego jeszcze w tym roku.

Źródło: ford.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race