Porsche zaprezentowało model 963 na starty w WEC i IMSA

Porsche podczas Festiwalu Prędkości Goodwood dokonało oficjalnej prezentacji swojego najnowszego samochodu 963 LMDh, który w przyszłym roku stanie na starcie wyścigów w seriach WEC oraz IMSA.

Model 963 jest formalnym następcą 962, który w latach 80. odniósł spory sukces w klasie GTP w IMSA. Najnowszy samochód wykorzystuje nadwozie LMP2 przygotowane przez Multimatic, jak również 4,6-litrowy silnik V8 z podwójnym turbo, który dostarcza samo Porsche. Dodatkowo na pokładzie pojazdu znajdzie się system odzyskiwania energii o mocy 40 koni mechanicznych, dzięki czemu 963 będzie w stanie osiągnąć moc 680 KM, która jest górnym limitem nałożonym przez ACO, FIA i IMSA.

Oficjalna prezentacja 963 odbyła się w Wielkiej Brytanii w Goodwood, gdzie trwa doroczny Festiwal Prędkości. Na malowanie samochodu składa się tradycyjna już kombinacja kolorów czerwony, czarny i biały.

„Po przejechaniu 4900 mil w pierwszej połowie 2022 r. jesteśmy na bardzo dobrej drodze, ale przed rozpoczęciem kolejnego sezonu czeka nas jeszcze sporo pracy" – powiedział wiceprezes Porsche Motorsport Thomas Laudenbach. „Nasze nowe Porsche 963 powinno kontynuować dziedzictwo legendarnych modeli, takich jak 917, 935, 956, 962 i 919”.

„Jestem przekonany, że będziemy dobrze przygotowani pod względem technologicznym, a także stworzyliśmy odpowiednie struktury w zespole, co pozwoli nam odnieść zwycięstwo w emocjonującej rywalizacji pomiędzy wieloma producentami i różnymi koncepcjami”.

Oprócz tego, Porsche potwierdziło nazwiska kierowców, którzy będą rywalizować w przyszłym roku. Na razie nie wiadomo, jaki będzie podział zawodników na WEC i IMSĘ, jednak barw niemieckiego zespołu, który będzie startować we współpracy z Team Penske, bronić będą Kevin Estre, Michael Christensen, André Lotterer, Laurens Vanthoor, Matt Campbell i Mathieu Jaminet. Dołączą oni do Dane’a Camerona oraz Felipe Nasra, którzy zostali potwierdzeni już wcześniej. Pozostałe nazwiska na dłuższe wyścigi, w tym 24h Daytona w styczniu, zostaną podane później.

Porsche celuje, że oficjalny debiut 963 ma nastąpić już podczas tegorocznego 8-godzinnego wyścigu WEC w Bahrajnie.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Porsche Motorsport

Galeria:
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze