Brundle nie wystartuje w Sebring

Alex Brundle nie przystąpi do piątkowej inauguracji sezonu 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC na torze Sebring. Kierowca Inter Europol Competition uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Brytyjczyk uczestniczył w miniony weekend w dwudniowym Prologu WEC na tym samym torze, lecz został wykluczony z udziału w samym 1000-milowym wyścigu z powodu Covid-19. Jego miejsce w prototypie #34 polskiej ekipy zajmie Fabio Scherer, który będzie reprezentować zespół w tegorocznej Europejskiej Serii Le Mans. Szwajcar był już w drodze do Sebring, żeby ścigać się w 12-godzinnym wyścigu IMSA dla zespołu High Class Racing.

„Bardzo nam przykro z powodu Alexa” – skomentował menedżer zespołu Sascha Fassbender. „W poniedziałek poczuł się źle i żeby się upewnić, wykonał test, który okazał się pozytywny. Będzie nam brakowało jego wkładu oraz szybkości. Mam nadzieję, że szybko wróci do siebie. Los chciał, że Fabio Scherer – który dołączy do nas w ELMS w klasie LMP2 – wystartuje w weekend w dwóch wyścigach, bo i tak byłby w Sebring”.

Scherer będzie dzielić prototyp Oreca 07 klasy LMP2 z Jakubem Śmiechowskim i Estebanem Gutiérrezem.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Inter Europol Competition

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze