Alpine z niezmienionym składem na sezon 2022 WEC

Fabryczny zespół Alpine Elf Endurance Team zachowa swój dotychczasowy skład kierowców na sezon 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. W rywalizacji z Toyotą, Glickenhaus i Peugeotem, francuską markę reprezentować będą Nicolas Lapierre, André Negrão i Matthieu Vaxiviere.

Będzie to drugi sezon zespołu obsługiwanego przez Singnature w czołowej klasie hipersamochodów. Alpine potwierdziło już budowę prototypu kategorii LMDh na przyszłoroczne mistrzostwa, lecz do tego czasu ekipa nadal będzie posługiwać się starym prototypem LMP1 – Alpine A480.

„Rozpoczynamy dziesiąty rok współpracy z Alpine” – powiedział szef zespołu Philippe Sinault. „Ważne dla nas było, abyśmy mogli polegać na tej samej trójce kierowców za kierownicą A480. André, Matthieu i Nicolas ucieleśniają ten projekt. Podobnie jak my, zrobili wszystko, aby kontynuować współpracę w tym roku. Znaleźliśmy w nich zbalansowaną i dobrze dogadującą się załogę, co jest kluczem do sukcesu w wyścigach długodystansowych. Mają w sobie ducha zespołu, co zapewnia nam duży spokój i solidne fundamenty przed następnymi wyzwaniami. Mamy również wzajemne zaufanie, co oszczędza nam dużo czasu”.

„Przerwa zimowa była bardzo krótka, ale ciężko pracowaliśmy nad poprawieniem naszego pakietu. Wraz z pojawieniem się nowych konkurentów w klasie, elementy techniczne zapewne będą ewoluować i wykonaliśmy dużo pracy, aby mieć w tym roku jeszcze lepszy sezon. Będąc w elitarnej klasie musimy być ambitni i damy z siebie wszystko, aby sprostać wyzwaniu”.

Pojedynczy zespół Alpine będzie walczyć przeciwko dwóm Toyotom i jednemu Glickenhausowi podczas inauguracji sezonu WEC w Sebring. Od kolejnej rundy do stawki powinny dołączyć również dwa prototypy Peugeota.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alpine

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze