6h Fuji odwołane, dwa wyścigi WEC w Bahrajnie

Piąta runda Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC nie odbędzie się zgodnie z planem na japońskim torze Fuji Speedway. Zamiast tego zorganizowany zostanie drugi, 6-godzinny wyścig w Bahrajnie.

Ze względu na panujące obostrzenia oraz utrudnienia w podróżach do Japonii, organizacja domowej rundy dla Toyoty okazała się niemożliwa w sezonie 2021. 6-godzinny wyścig zaplanowany na 26 września zostanie w związku z tym przesunięty na 30 października i odbędzie się w Bahrajnie – tydzień przed planowanym finałem sezonu na tym samym torze.

„Niestety nie mieliśmy innego wyboru jak odwołać japońską rundę z powodu dalszych trudności związanych z pandemią, w tym ograniczeń w przemieszczaniu się oraz utrudnień logistycznych” – powiedział szef WEC Frédéric Lequien. „Zastąpiliśmy Fuji drugim wyścigiem w Bahrajnie, co uważamy za najbezpieczniejsze dla wszystkich rozwiązanie. Chciałbym podziękować prezydentowi Fuji Speedway Eijiro Haraguchiemu i jego ekipie za doskonałą współpracę i nie możemy doczekać się powrotu w przyszłości. Dziękuję również Szejkowi Salmanowi oraz jego zespołowi za ugoszczenie nas dwukrotnie w jednym sezonie. Zawsze byliśmy tam mile widziani i jestem przekonany, że dwie rundy w Bahrajnie to najlepsze rozwiązanie w obecnej sytuacji”.

Źródło: fiawec.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze