Peugeot pokazał swój hipersamochód Le Mans

Francuski producent Peugeot zaprezentował swój hipersamochód 9X8, którym będzie walczyć o zwycięstwo w 24h Le Mans oraz tytuły w Długodystansowych Mistrzostwach Świata od sezonu 2022.

Peugeot nie brał udziału w najwyższej klasie wyścigów długodystansowych od 2011 roku. Model 9X8 będzie zatem pierwszym, który wykorzysta w rywalizacji zarówno napęd hybrydowy jak i napęd na cztery koła – stąd lidera X w nazwie modelu.

Przepisy klasy hipersamochodów dają duże pole do popisu, jeśli chodzi o stylistykę pojazdów. Organizatorzy chcieli, aby nawiązywały one jak najbardziej do drogowych modeli producentów, co Peugeot w pełny wykorzystał. Ciekawymi cechami modelu 9X8 są brak tylnego skrzydła oraz podświetlone emblematy producenta z przodu i po bokach pojazdu.

„Ponieważ 9X8 to Peugeot, inspirowaliśmy się rysunkiem wielkiego kota gotowego do ataku” – skomentował dyrektor Peugeot Design Matthias Hossann. „Linie nadwozia odzwierciedlają język stylistyczny marki, a gładkie, usportowione i eleganckie kształty wzbudzają emocje i dynamizm”.

Fabryczny zespół francuskiego producenta przedstawił już wcześniej swój skład kierowców. Będą w niego wchodzić Loïc Duval, Jean-Éric Vergne, Kevin Magnussen, Paul di Resta, Mikkel Jensen oraz Gustavo Menezes.

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze