Corvette wystartuje w Portimão

Amerykański zespół Corvette Racing przystąpi do pierwszej rundy tegorocznego sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata – wyścigu 8 godzin Portimão na początku kwietnia.

Po raz pierwszy samochód Corvette C8.R będą dzielić między sobą Antonio Garcia i Oliver Gavin, będący częścią programu fabrycznego amerykańskiej marki odpowiednio od 2009 i 2002 roku. Ta dwójka będzie ścigać się z numerem 63, jako jedna z pięciu załóg w klasie GTE Pro. Za swoich rywali, duet Corvette Racing będzie miał po dwie załogi od AF Corse oraz Porsche.

Będzie to zaledwie drugi występ ósmej generacji Corvette w wyścigach WEC. Z powodu pandemii koronawirusa, zespół wycofał się z ubiegłorocznego wyścigu 24h Le Mans, przystępując jedynie do swojej domowej rundy w Teksasie – wtedy Jan Magnussen i Mike Rockenfeller zajęli szóste miejsce w klasie.

O ile stawka pierwszej rundy sezonu 2021 wzbogaciła się o konkurenta w klasie GTE Pro, to w czołowej kategorii hipersamochodów wycofane zostały oba zgłoszenia od Scuderia Cameron Glickenhaus. Nowy pojazd 007 amerykańskiej marki w tym tygodniu wyjechał na tor i miał być gotowy na inaugurację sezonu, lecz zespół postanowił dać sobie trochę więcej czasu przed złożeniem dokumentów homologacyjnych.

Źródło: fiawec.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze