Ferrari powróci do Le Mans w 2023 roku

Po prawie 50-letniej przerwie, Ferrari znów będzie walczyć o tytuły mistrzowskie oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu 24h Le Mans. Włoski producent zapowiedział budowę nowego hipersamochodu i dołączenie do czołowej klasy wyścigów długodystansowych w sezonie 2023.

„Przez ponad 70 lat, prowadziliśmy nasze auta do zwycięstwa na torach całego świata poprzez badanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań technicznych” – powiedział prezydent Ferrari John Elkann. „Te zrodzone na torze innowacje czynią każdy samochód drogowy wyprodukowany w Maranello wyjątkowym. Poprzez nowy program hipersamochodów, Ferrari po raz kolejny pokazuje swoje zaangażowanie oraz determinację w tym, by brać udział w najważniejszych światowych wydarzeniach świata sportu motorowego”.

Na ten moment Ferrari potwierdziło jedynie, że prace nad nowym projektem zostały już rozpoczęte w ostatnich tygodniach, nie ujawniając przy tym żadnych szczegółów swojego programu. O nazwie nowego pojazdu, dacie jego planowanego wyjazdu na tor oraz zaangażowanych kierowcach dowiemy się dopiero w późniejszym czasie.

Ostatni raz fabryczny zespół Ferrari uczestniczył w mistrzostwach świata w sezonie 1973, choć od tamtej pory producent był jeszcze reprezentowany w klasie prototypów poprzez ekipy prywatne. Ferrari nadal aktywnie uczestniczy natomiast w klasie GT, zdobywając we współpracy z AF Corse tytuł mistrzowski w sezonie 2017 oraz zwycięstwo w 24h Le Mans w 2019 roku.

Źródło: ferrari.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze