Peugeot przedstawił skład kierowców WEC

Fabryczny zespół Peugeota zaprezentował swój skład kierowców na sezon 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata. Francuska marka zaangażowała siedmiu zawodników, w tym jednego w roli kierowcy rezerwowego.

„Jakość relacji pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi w ten projekt to kwestia fundamentalna” – powiedział dyrektor Stellantis Motorsport Jean-Marc Finot. „Poza ich umiejętnościami za kierownicą, głównym kryterium w wyborze kierowców były ich wzajemne powiązania, umiejętność współpracy ze sobą w celu wzajemnego motywowania się i pchnięcia zespołu do przodu. Czynnik ludzki ogrywa ważną rolę w wyścigach długodystansowych i chcieliśmy ustalić, że ich zaangażowanie jest dla nas priorytetem, a nie tylko jedną linijką w CV”.

Peugeot zdecydował się zaangażować tylko dwóch francuskich kierowców – są to były mistrz świata i zwycięzca 24h Le Mans Loïc Duval oraz dwukrotny mistrz Formuły E i wicemistrz Europejskiej serii Le Mans Jean-Éric Vergne. Dołączą do nich nowy kierowca IMSA Kevin Magnussen, zwycięzca 24h Le Mans Paul di Resta, mistrz ELMS Mikkel Jensen oraz mistrz WEC i zwycięzca 24h Le Mans Gustavo Menezes, który w sezonie 2021 będzie startować dla Glickenhaus.

Choć nie sprecyzowano jeszcze podziału na załogi, wiadomo, że ich częścią nie będzie James Rossiter. Anglik otrzymał bowiem funkcję kierowcy rezerwowego i symulatora. Cała siódemka będzie uczestniczyć w rozwoju projektu już teraz, z zamiarem organizacji pierwszego testu hipersamochodu pod koniec roku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Peugeot Sport

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze