Glickenhaus potwierdza start w Portimão

Debiutujący w Długodystansowych Mistrzostwach Świata zespół Scuderia Cameron Glickenhaus zapowiedział, że pojawi się na starcie pierwszego wyścigu sezonu 2021 w Portimão z dwoma egzemplarzami swojego hipsersamochodu SCG 007.

Glickenhaus miał początkowo opuścić pierwszą rundę WEC w Sebring, ponieważ napięty grafik nie pozwalał na ukończenie i przetestowanie samochodu przed terminem załadunku statku do Stanów Zjednoczonych. Przeniesienie inauguracji sezonu do Portugalii rozwiązuje ten problem i tym samym Glickenhaus weźmie udział we wszystkich tegorocznych rundach.

Program amerykańskiej marki ma swoją bazę w siedzibie Podium Engineering we Włoszech. SCG 007 przeszedł już testy zderzeniowe, lecz zespół nie może jeszcze skonstruować kompletnego samochodu – pandemia koronawirusa spowodowała bowiem opóźnienia m.in. w dostawie elementów karoserii. Nowy pojazd ma jednak wyjechać na tor 15 lutego.

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu poznamy składy obu załóg Glickenhaus Racing. Zespół musiał podać pierwsze nazwiska przy okazji listy zgłoszeń do WEC – tak ujawniono, że ekipę reprezentować będą m.in. Gustavo Menezes i Ryan Briscoe.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze