Portimão zamiast Sebring w kalendarzu WEC

Organizatorzy Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC poinformowali, że zaplanowany na 19 marca wyścig 1000 mil Sebring nie dojdzie do skutku. Zamiast tego, sezon 2021 rozpocznie się w weekend 2-4 kwietnia na portugalskim torze Algarve.

Zmiana została podyktowana dalszym trwaniem pandemii koronawirusa i związanymi z nią obostrzeniami w ruchu międzynarodowym. Organizatorzy zdecydowali się nie podejmować ryzyka związanego z wysłaniem całego ekwipunku do Stanów Zjednoczonych tylko po to, by później wyścig mógł zostać odwołany.

„Obserwowaliśmy przez ostatnie miesiące, że pandemia jest bardzo nieprzewidywalna i po wielu dyskusjach z kluczowymi partnerami podjęliśmy decyzję, aby rozpocząć sezon w Europie, gdzie jest zlokalizowana większość naszych zespołów” – powiedział szef WEC Frédéric Lequien. „Odwołanie rundy w ostatniej chwili miałoby konsekwencje ekonomiczne dla całej rodziny WEC, dlatego podjęliśmy odpowiedzialną decyzję. Portimão zapewniało bardzo zacięte wyścigi w ELMS i ma znakomitą infrastrukturę, zatem nie możemy się doczekać, aby rozpocząć sezon od ośmiogodzinnego wyścigu w kwietniu”.

WEC w swojej historii ani razu nie ścigało się w Portugalii. Tor Algarve International Circuit regularnie gości natomiast rundy Europejskiej Serii Le Mans. Pozostała część tegorocznego kalendarza pozostaje na razie niezmieniona.

Kalendarz WEC 2021

R Data Wydarzenie
1 4 kwietnia 8h Portimão
2 1 maja 6h Spa-Francorchamps
3 12-13 czerwca 24h Le Mans
4 18 lipca 6h Monza
5 26 września 6h Fuji
6 20 listopada 6h Bahrajnu

Źródło: fiawec.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze