Mistrzowski skład Inter Europol Competition w WEC

Mistrz Azjatyckiej Serii Le Mans Jakub Śmiechowski, mistrz Europejskiej Serii Le Mans Alex Brundle oraz mistrzowie IMSA Renger van der Zande i Hélio Castroneves poprowadzą prototyp Oreca 07 klasy LMP2 w pierwszym sezonie polskiego zespołu Inter Europol Competition w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

„Jestem dumny z tego, że będziemy pierwszym polskim zespołem w Długodystansowych Mistrzostwach Świata” – powiedział menedżer Inter Europol Competition Sascha Fassbender. „Szczególne podziękowania dla naszego głównego sponsora Inter Europol za umożliwienie tego. Jak pokazuje nasz skład kierowców, nie zamierzamy jedynie pojawić się na starcie, a zrobić wrażenie i pozostawić po sobie ślad w WEC”.

„Z Kubą, dla którego to trzeci sezon w LMP2, Rengerem i Alexem, którzy mają już na koncie zwycięstwa w tej kategorii, stworzyliśmy mocny zespół. Cała ekipa jest mocno zmotywowana i nie możemy doczekać się wejścia do świata WEC w marcu”.

29-letni Śmiechowski jest nieprzerwanie związany z Inter Europol Competition od 2011 roku, a jego największym sukcesem jest tytuł mistrza Azjatyckiej Serii Le Mans w klasie LMP3 w sezonie 2018-2019. We wszystkich tegorocznych rundach będzie mu towarzyszyć mistrz ELMS w klasie LMP3 z sezonu 2016 Alex Brundle, który odniósł trzy zwycięstwa w WEC i zajął drugie miejsce na koniec sezonu 2013.

Zgodnie z aktualnym planem, trzecim kierowcą na wszystkie wyścigi poza inauguracją sezonu będzie aktualny wicemistrz IMSA oraz mistrz klasy PC z 2016 roku van der Zande. Holender nie będzie mógł dołączyć do ekipy w Sebring z uwagi na kolidujące obowiązki w amerykańskiej serii – wtedy zastąpić ma go aktualny mistrz IMSA Hélio Castroneves.

„Wspaniale jest dołączyć do WEC” – skomentował Śmiechowski. „Gdy zakładaliśmy zespół, nie marzyliśmy o czymś takim. Myślę, że mamy niezły skład kierowców. Z pewnością praca z ludźmi pokroju Alexa, Rengera i Hélio będzie wspaniałym doświadczeniem i nie mogę doczekać się startu. Wiem, że cały zespół stanie na wysokości zadania, jak robiliśmy to w przeszłości. To będzie wspaniały rok”.

Źródło: intereuropolcompetition.eu

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze