Aston Martin wycofuje się z WEC

Po wywalczeniu tytułów mistrzowskich wśród kierowców i producentów oraz wygraniu dwóch klas w 24h Le Mans, brytyjski producent Aston Martin zakończy istniejący od dziewięciu lat program fabryczny w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Marka zamiast tego skupi się na wyścigach klienckich GT3.

„Model Vantage udowodnił, że ma mistrzowskie geny, a wersja GTE wygrała w 24 godzinach [Le Mans]” – powiedział dyrektor generalny Aston Martin Lagonda Tobias Moers. „Teraz poprzez model Vantage GT3 chcemy dać naszym partnerom i klientom jak najlepszą okazję do walki o zwycięstwa w świecie najtrudniejszych wyzwań, jakie mają do zaoferowania wyścigi GT”.

Aston Martin jest jednym z trzech producentów – obok Ferrari i Porsche – uczestniczących w WEC od inauguracyjnego sezonu 2012. Od tamtej pory marka wywalczyła 47 zwycięstw, 103 miejsca na podium, dziewięć tytułów w różnych klasyfikacjach oraz cztery zwycięstwa w 24h Le Mans.

Od czasu wykupienia znacznej części udziałów przez Lawrence’a Strolla, Aston Martin anulował już plany dołączenia do czołowej klasy hipersamochodów WEC z modelem Valkyrie, a teraz całkowicie zniknie z mistrzostw, o ile nie znajdzie się żaden zespół kliencki, chcący nadal reprezentować markę.

W 2021 roku brytyjski producent ograniczy swoje wyścigowe aktywności do udzielenia nazwy ekipie Racing Point w Formule 1 oraz wspieraniu zespołów klienckich m.in. w Intercontinental GT Challenge oraz IMSA.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Aston Martin Lagonda

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze