Montoya wystartuje w pełnym sezonie WEC z DragonSpeed

Amerykański zespół 10Star DragonSpeed ogłosił, że przystąpi do sezonu 2021 klasy LMP2 Długodystansowych Mistrzostw Świata. Do ekipy dołączy dwukrotny zwycięzca Indy 500 oraz mistrz IMSA Juan Pablo Montoya.

„Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do DragonSpeed na pełny sezon WEC” – powiedział Montoya, którego zmiennikami będą Henrik Hedman i Ben Hanley. „Miałem wspaniałe doświadczenia z nimi podczas tegorocznego Le Mans i nie mogę doczekać się ponownego ścigania na wielu klasycznych torach z tak wspaniałą grupą ludzi”.

DragonSpeed to ekipa doświadczona w klasie LMP2, a jej największym sukcesem jest tytuł Europejskiej Serii Le Mans w 2017 roku. Zespół wystawi jeden prototyp Oreca 07, który obsługiwany będzie w nowym europejskim warsztacie ekipy w Montmeló, niedaleko toru Circuit de Barcelona-Catalunya.

Po zakończeniu przygody z IndyCar, Montoya przeszedł do serii IMSA. Po trzech sezonach Team Penske wycofał się jednak z kategorii DPi, a Kolumbijczyk musiał szukać dla siebie nowej pracy. Pierwszy występ dla ekipy DragonSpeed Montoya zaliczył w tym roku podczas 24h Le Mans. Wspólnie z Timothém Buretem i Memo Rojasem nie dojechali jednak do mety. Najlepszy wynik Kolumbijczyka w Le Mans to trzecie miejsce w 2018 roku, wywalczone z ekipą United Autosports.

Źródło: fiawec.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league