Peugeot pokazało rysunki hipersamochodu Le Mans

Francuski producent Peugeot powróci do startów wyścigu 24 godziny Le Mans od 2022 roku z hipersamochodem własnej konstrukcji.

Peugeot zdecydował się na zbudowanie pojazdu wyścigowego na właśnej platfomie, a nie wykorzystując podwozie kategorii LMDh, co pierwotnie rozważano. Marka tłumaczy to przede wszystkim większą swobodą w zakresie aerodynamiki, co pozwoli zaimplementować detale estetyczne Peugeota. Zespół projektowy pokazał już pierwsze rysunki koncepcyjne nowego pojazdu.

„Ta kategoria jednoczy całą firmę i nasze podmioty, a rozwiązania i technologie są podobne do tych z samochodów produkcyjnych” – powiedział szef Peugeota Jean-Philippe Imparato. „Peugeot otwiera tym samym nowy rozdział nowoczesnych osiągów. Wracamy do wyścigów długodystansowych, bo mamy okazję pracować w sporcie w inny sposób, nad hybrydyzacją napędu spalinowego i elektrycznego. Peugeot Sport zmienia swój wizerunek i wypuszcza nowe, zelektryzowane samochody sportowe, a ten program wyścigów długodystansowych pozwala nam w pełni zagłębić się w nowe rozwiązania.”.

Hipersamochód Peugeota będzie korzystał z hybrydowego układu napędowego – silnik spalinowy będzie wspomagany przed układ elektryczny o mocy do 200 kW. Łącznie, pojazd nowej kategorii będzie dysponować mocą około 680 koni mechanicznych. Będzie też większy i cięższy od obecnych maszyn LMP1.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Peugeot Sport

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league