ByKolles uzupełnia skład na wyścigi w Spa i Le Mans

Zespół ByKolles ogłosił, że Oliver Webb uzupełni skład kierowców na zbliżające się wyścigi Długodystansowych Mistrzostwach Świata w Spa-Francorchamps oraz 24h Le Mans.

Webb będzie kierowcą prototypu ByKolles ENSO CLM P1/01 Gibson #4 wraz z Tomem Dillmannem oraz Bruno Spenglerem w 6-godzinnym wyścigu w Spa, który odbędzie się w przyszłym miesiącu, a także we wrześniowym 24h Le Mans. Dla Webba będzie to piąty start w klasyku na Circuit de la Sarthe. Brytyjczyk w poprzednich czterech występach w Le Mans również reprezentował ByKolles. W dwóch startach rywalizował z tą ekipą w kategorii LMP2.

„Wspaniale jest być z powrotem w prototypie LMP1 wraz z ByKolles do końca sezonu 2020 WEC. Spa i Le Mans to moje dwa ulubione tory w kalendarzu i miło będzie wrócić na nie wraz z wyśmienitymi kolegami z zespołu – Tomem Dillmannem oraz Bruno Spenglerem, o którym wiem, że są bardzo szybcy i stanowią doskonałą mieszankę umiejętności” – powiedział Webb.

Szef operacji ByKolles Boris Bermes dodał: „Oliver to doskonały kierowca z dużym doświadczeniem w LMP1. Wraz z Tomem i Bruno mamy mocny skład na nadchodzące wyścigi w Spa i Le Mans.

ByKolles planuje ponadto przeprowadzić kolejne testy swojego poprawionego prototypu ENSO CLM w ciągu najbliższych tygodni, aby przygotować się na swój 10. występ w Le Mans. Zespół początkowo zamierzał zatrudnić kierowcę Super GT Joao Paulo Oliveirę, jednak Brazylijczyk poinformował, że z powodu dalszych ograniczeń w podróżowaniu nie będzie mógł wziąć udziału w wyścigach.

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league