Organizatorzy wyścigu 24h Le Mans oraz Długodystansowych Mistrzostw Świata odpowiedzieli na informację o tym, że Aston Martin nie przystąpi do sezonu 2020/2021 i wstrzymał prace nad swoim wyścigowym prototypem, opartym o model Valkyrie.

„Aston Martin poinformował nas niedawno o wieściach na temat projektu Valkyrie. Możemy jedynie czekać na korzystny finał” – powiedział prezydent ACO Pierre Fillon. „Od kilku miesięcy zdawaliśmy sobie sprawę z trudnej sytuacji finansowej Astona Martina, która poddawała w wątpliwość przyszłą obecność w sportach motorowych, zwłaszcza a wyścigach długodystansowych i Formule 1. Czynniki zewnętrzne zawsze mogą wpłynąć na powodzenie projektu. Mamy nadzieję, że ta pauza w projekcie Valkyrie szybko dobiegnie końca”.

Szef WEC Gérard Neveu dodał: „Nie jest to dobra wiadomość dla WEC w najbliższej perspektywie, ale nie zmienia naszych długofalowych planów. Wciąż mamy Toyotę, Peugeota oraz innych chętnych, którzy wyrazili zainteresowanie LMH, a pojawienie się klasy LMDh przyciągnie wielu nowych producentów. Oczywiście byłoby lepiej, gdyby Aston Martin był pośród nich, ale dla naszej przyszłości ważne jest, abyśmy mieli jak najszersze grono producentów”.

Aston Martin pozostanie zaangażowany w WEC poprzez klasę GTE.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej WEC

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race