Aston Martin anuluje program hipersamochodów w WEC?

Według informacji, do jakich dotarł serwis sportscar365.com, Aston Martin najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu ogłosi anulowanie programu dołączenia do nowej kategorii hipersamochodów w WEC.

Aston Martin miał być jedną z trzech marek – obok Toyoty i Glickenhaus – obecnych w sezonie 2020-21, pierwszym nowych regulacji WEC, zgodnie z którymi dotychczasowe prototypy LMP1 zostaną zastąpione przez hipersamochody.

Według doniesień, głównym powodem rezygnacji z tego programu miała być niedawna inwestycja Lawrence’a Strolla w wysokości 500 mln funtów oraz jego planów przekształcenia zespołu Racing Point w fabryczny zespół Aston Martina w Formule 1 już w przyszłym roku, tracąc jednocześnie współpracę i fundusze ze strony dotychczasowego partnera Red Bull Racing, który znacząco przyczynił się w przygotowanie modelu Valkyrie.

W ostatnim czasie bardzo niewiele, jeśli nie brak, informacji pojawiło się na temat rozwoju Valkyrie, który miał się pojawić na starcie nowego sezonu WEC, zaś sam Aston Martin nie udzielił komentarzy w sprawie ostatnich doniesień.

Tym samym nie wiadomo również, jak będzie wyglądać ewentualna współpraca w WEC na linii Aston Martin i R-Motorsprort. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się o pojawieniu się aż czterech Valkyrie na starcie sezonu dzięki wejściu szwajcarskiego zespołu, jednak styczniowe wycofanie się R-Motorsport, który korzystał z samochodów Aston Martina w DTM, poddaje w wątpliwość, by przy tych doniesieniach partnerstwo w WEC mogłoby być w jakikolwiek sposób możliwe.

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league