Sprawujący kontrolę nad Długodystansowymi Mistrzostwami Świata Automobile Club de l’Ouest ogłosił podpisanie trzyletniego porozumienia z firmą Michelin, która wygrała przetarg na dostawę opon dla nowej generacji prototypów obecnej klasy LMP1.

„Bardzo cieszymy się z wyboru na dostawcę opon dla nowej klasy prototypów Długodystansowych Mistrzostw Świata” – powiedział Scott Clark, wiceprezydent Michelina ds. rejonu amerykańskiego. „Pozwoli to nam pozostać na najwyższym poziomie w wyścigach długodystansowych, gdzie nasza marka wykazuje się od ponad 20 lat. Nowa klasa prototypów, przypominających drogowe supersamochody, stwarza nowe i ciekawe wyzwania. Naszym celem, jak zawsze, jest opracowanie opon, które będą zapewniać najwyższe osiągi przez cały okres użytkowania”.

Szczegóły dotyczące przetargu nie zostały ujawnione, lecz wiadomo, że rywalem Michelina był koncern Goodyear. Pozostałe klasy WEC prawdopodobnie również będą miały jednego dostawcę opon, lecz nie podjęto jeszcze decyzji w tej sprawie.

Źródło: fiawec.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race