Toyoty spowolnione o prawie trzy sekundy w Szanghaju

Oba prototypy Toyoty TS050 Hybrid będą wolniejsze o 2,74 sekundy na okrążeniu podczas najbliższego wyścigu WEC w Szanghaju zgodnie z opublikowanymi najnowszymi wytycznymi dotyczącymi balansu sukcesu dla klasy LMP1.

Skala nałożenia balansu została uzależniona od przewagi, jakie obie Toyoty mają nad Ginettą #6 ekipy Team LNT, która obecnie zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji sezonu. Jednocześnie wydajność obu prototypów Toyoty zostały sprowadzone do tego samego poziomu po tym, jak podczas rundy w Japonii Toyota #8 miała 0,4 sekundy przewagi nad siostrzaną #7, sięgając po pewne zwycięstwo. Toyota otrzymała sporo ograniczeń, wliczając w to ilość paliwa, jakie może spalić podczas pojedynczego przejazdu, jak również rozmiar ograniczników paliwa.

Z kolei Rebellion R13 Gibson #1 otrzymał drugi największy balast, po którym będzie wolniejszy o 0,89 sekundy na podstawie ich 16-punktowej różnicy nad Ginettą. Osiągnięte to zostało dzięki zwiększeniu minimalnej wagi tego samochodu o 37 kg i będzie wynosić 862 kg. Z kolei Ginetty zredukują swoją wagę o 6 kg do 861 kg.

Tym samym w klasie LMP1 dla prototypów nieposiadających układu hybrydowego narzucono jedynie ograniczenia w postaci dodatkowego balastu. Parametry przepływu paliwa i inne czynniki pozostały niezmienione względem 6-godzinnego wyścigu na japońskim torze Fuji.

Źródło: sportscar365.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze