Zespoły współdecydują o kalendarzu sezonu 2020/21

Zespoły Długodystansowych Mistrzostw Świata zostały poproszone o swoje propozycje na temat kalendarza sezonu 2020/21. Pod uwagę są brane zarówno tory, jak i ilość rund.

Propozycje dla zespołów są częścią planu rozwoju serii, jaką FIA wprowadza od supersezonu 2018-19. W pytaniach skierowanych do ekip startujących w wyścigach serii FIA zapytała o możliwość poszerzenia kalendarza o kolejną, dziewiątą rundę, a także o obecne i proponowane tory wyścigowe, które miałyby poszerzyć lub zastąpić pozycje obecnego kalendarza. 

Szczególnie interesującą częścią są proponowane nowe tory. O ile Meksyk był już w przeszłości częścią kalendarza WEC, Barcelona i Monza były obiektami przedsezonowych testów, a Suzuka byłaby najprawdopodobniej alternatywą dla obecnej rundy na Fuji, to południowoafrykańska Kyalami, malezyjski Sepang, australijski Bend Motorsport Park czy w końcu dopiero budowany Igora Drive pod Petersburgiem w Rosji były zupełnie nowymi pozycjami w kalendarzu WEC. 

Odpowiedzi poznamy najprawdopodobniej w grudniu przy okazji rundy w Bahrajnie, gdzie zaprezentowany zostanie także kalendarz sezonu 2020/21. Jak na razie FIA nie ujawnia jak wielki wpływ na kalendarz będą miały sugestie zespołów. 

Źródło: FIA WEC 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league