31 pojazdów ma pojawić się w kolejnej rundzie serii WEC. Nowym pojazdem w stawce będzie trzecie Porsche ekipy Proton w klasie GTE-Am. 

Właśnie w klasie GTE-Am mają mieć miejsce największe zmiany w porównaniu do niedawnego wyścigu na torze Fuji w Japonii. Listę startową zasili Porsche #78 samodzielnej ekipy Proton Competition, w którym startować mają Monakijczycy Philippe i Luis Prette oraz, obecny na ubiegłorocznych testach WECFrancuz Vincent Abril. 

Do zmian dojdzie także w załodze #88 niemieckiej ekipy, gdzie Thomas Preining ponownie otrzyma nowych dwóch zmienników. Wskutek kolizji wyścigu w Chinach z krajową serią Stock Car, w Szanghaju nie zobaczymy też Brazylijczyka Felipe Fragi. Jego w załodze #57 od Team Project 1 zastąpi 23-letni Holender Larry ten Voorde, wicemistrz ubiegłorocznego Porsche SuperCup. 

Żadnych zmian nie ma natomiast w przypadku klas GTE-Pro i LMP2, a w LMP1 niewiadomym pozostaje jedynie skład załóg Ginett od Team LNT. Patrząc na wcześniejsze rundy serii, i tu jednak raczej mało prawdopodobne są zmiany. Jedyną oczekiwaną nowością może być pojawienie się Chrisa Dysona, który pierwotnie miał startować za kierownicą pojazdu #6. 

Wyścig w Szanghaju odbędzie się 10 listopada. 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race